GFK: ставлення до хмарних сервісів збереження даних

У світі близько третини всіх опитаних принципово згодні з тим, що зберігання даних за допомогою хмарних сервісів важливе для них, із найвищим рівнем згоди у Мексиці, Бразилії, Туреччині, Китаї та Росії.

GfK запитала користувачів інтернету у 22 країнах, наскільки принципово вони згодні або не згодні з твердженням, що «для мене є важливим мати доступ або зберігати мої фотографії, документи, музику та інший контент у “хмарі”» (визначаючи «хмару» як «безпечну інтернет-локацію, до якої є доступ з будь-якого місця розташування або за допомогою будь-якого пристрою»).

Майже третина (31%) засвідчили принципову згоду (два вищі щаблі за 7-бальною шкалою) з тим, що зберігання даних у хмарному сховищі є важливим для них – включаючи 13% тих, хто згоден повністю і 18% тих, хто близький до того, щоб погодитися повністю.

Порівняно з цим 18% опитаних принципово не згодні (два нижні щаблі у 7-бальній шкалі) з тим, що зберігання даних у хмарному сховищі є важливим для них – включаючи 10% тих, хто не погоджується зовсім і 8% тих, хто близький до повної незгоди.

Арно Гамерстон, глобальний директор Digital Market Intelligence GfK, коментує: «Враховуючи істотний відсоток звичайних людей, для яких важливо збереження даних за допомогою хмарних сервісів, очевидний ринковий потенціал мають технічні компанії, які пропонують послуги з поліпшення користування хмарними сховищами даних, – наприклад, підвищення безпеки, або сервіси, що можна налаштувати для себе, як-от цифрові альбоми фотографій, якими можна легко ділитися з іншими людьми».

«Зростання привабливості хмарних сервісів зумовлене не стільки необхідністю збереження даних – для цього достатньо більш-менш пристойного зовнішнього жорсткого диску – скільки зручністю використання: мати можливість доступу до файлів з будь-якого пристрою або розташування, без необхідності мати з собою зовнішній жорсткий диск або флешку. Хмарний сервіс також усуває ризик пошкодження або втрати пристрою, де збережені дані, та його вмісту. Зокрема, хмарні сервіси пропонують простий спосіб зберегти фотографії та відео, зроблені зі смартфонів, коли їхня внутрішня пам’ять вичерпана або пристрій не є доступним – із додатковою перевагою отримання доступу до власних зображень з будь-якого пристрою. З огляду на причини використання споживачами хмарних сервісів, компанії мають можливість пристосувати свої пропозиції у відповідності до потреб зростаючого ринку хмарних технологій».

30-39-річні найбільше залежать від хмарних сховищ

Загалом, найбільшою залежністю від хмарних сервісів характеризується група опитаних віком 30-39 років. В цій віковій групі 37% погоджуються з важливістю хмарних сервісів для доступу або збереження їхніх фотографій, документів, музики та іншого контенту, – порівняно із лише 12%, які говорять, що це не важливо. Найближчими до них є 20-29-річні, із 35% згодних у двох вищих щаблях 7-ми бальної шкали і 13% незгодних у двох нижчих щаблях.

Співвідношення зміщується в інший бік лише якщо розглянути старші вікові групи. Серед 50-59-річних лише чверть (24%) принципово або повністю згодна, що хмарні сервіси важливі для них, тоді як 29% – не згодні. Розподіл тих, хто має 60 років і більше, навіть більш очевидний, із лише 19% тих, хто відповів, що хмарні сервіси важливі для них (2 найвищі щаблі 7-ми бальної шкали), тоді як понад третина (35%) переконливо зазначають, що хмарні сервіси не є важливими для них (два нижні щаблі).

Латиноамериканці є затятими прихильниками хмарних сервісів; німці, канадці та австралійці все ще не переконані

Аналіз окремих країн показує, що Мексика є очевидним «лідером хмари» із майже половиною (49%) онлайн-користувачів, які дають свою згоду по двом вищим щаблям щодо того, що хмара є важливою для них. За нею йде Бразилія – 44%, Туреччина (43%), Китай (40%) та Росія (37%). Аргентина, остання з латиноамериканських країн, включених до опитування, також засвідчує високий рівень користування хмарними сервісами із більше, ніж третиною (36%) користувачів, що зараховують себе до двох вищих щаблів, погоджуючись, що хмарні сервіси важливі для них. Україна – на сьомому місці (33%).

На іншому боці шкали домінує Німеччина, де половина (50%) онлайн-користувачів принципово не згодні (два нижні щаблі) з важливістю хмарних сервісів. За ними йде Канада (39%), Австралія (37%) та Швеція (34%).

«Мені цікаво те, що зберігання даних у хмарі не вважають необхідним переважно у тих країнах, в яких рано було запроваджено інтернет», – коментує Арно Гамерстон. «Ті ринки, де інтернет з’явився пізніше, здебільшого перескочили етап популярності персональних комп’ютерів та мають тенденцію до використання мобільних пристроїв. У цих країнах більший відсоток людей, що зазначають важливість хмарних сервісів. З цього випливає, що ті, хто звик до користування комп’ютерами або ноутбуками (тобто пристроями, які мають велике внутрішнє сховище) наразі мають психологічно пристосуватися до переходу на зберігання даних за допомогою хмарних сервісів. А ті, хто використовував здебільшого мобільні пристрої, сприймають хмарні сервіси як належне».

Джерело: GFK Ukraine

 Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные.

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий