GFK Ukraine: українці стали рідше користуватися кредитами та депозитами

В 2015 році серед населення України старше 16 років зменшилась частка користувачів споживчих кредитів та таких, що розміщують свої кошти на депозитах банків. Але одночасно продовжується тенденція щодо перенесення готівкових платежів населення в безготівкову форму. Про це свідчать результати «Регулярного дослідження ринку банківських послуг серед населення України», яке GfK Ukraine здійснила у січні-травні 2015 року.

У січні-травні 2015 року збільшилась частка населення України, що не користуються жодною контрактною послугою банків та не здійснюють транзакційні операції через банки (з 10,6% в 2014 році до 12,4% в 2015 році). Перш за все, це відбулось за рахунок зменшення кількості користувачів споживчих кредитів та кількості тих людей, що розміщують свої вільні кошти на банківському депозиті.

Крім того, продовжується тенденція до скорочення частки населення, що здійснюють платіжні операції через каси банків з одночасним зростанням частки тих, хто реалізує платежі через банківські термінали, Інтернет-банкінг та оплачує товари/послуги платіжною карткою.

«Скорочення банківського кредитування робить транзакційний бізнес більш пріоритетним для банків. Подальший розвиток транзакційного бізнесу стає можливим і завдяки зростанню досвідченості користувачів фінансових послуг, які поступово навчаються користуватися терміналами, Інтернет-банкінгом та все частіше використовують свої платіжні картки для оплати товарів і послуг», – коментує Дмитро Яблоновський, керівник відділу фінансових досліджень, GfK Ukraine.

Лідерські позиції на ринку банківських послуг займають: ПриватБанк (з загальною часткою в 46,3%), Ощадбанк (31,2%), Райффайзен Банк Аваль (6,5%), УкрСиббанк (3,1%) та ПУМБ (2,9%). Порівняно з минулим роком їхні позиції значно не змінились, за виключенням зростання кількості клієнтів контрактних послуг Ощадбанку.

Найвищий потенціал для залучення нових клієнтів має ПриватБанк (7,2%), Райффайзен Банк Аваль (5,1%) та Ощадбанк (3,4%). В поточному році привабливість ПриватБанку та Ощадбанку зросла. Під потенціалом розуміємо частку респондентів, що не є клієнтами банку, але при цьому назвали відповідний банк привабливим.

Метою «Регулярного дослідження банківського ринку серед населення України» є регулярне та оперативне отримання інформації про стан ринку банківських послуг для фізичних осіб. Дослідження проводиться за єдиною ліцензованою методикою FMDS (Financial Market Data Service). Ця методика застосовується всіма компаніями групи GfK в Центральній та Східній Європі. Вибірка опитування складає по 1000 респондентів щомісяця. Вибірка є репрезентативною для населення України старше 16 років, за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилось методом особистого інтерв’ю. Висновки за 2015 рік зроблені на основі результатів опитувань, які проводилися у січні-травні 2015 року, і порівнюються з результатами опитувань за січень-грудень 2014 року.

Источник: GFK Ukraine

 Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные.

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий