GfK Ukraine: критерії вибору банків українськими підприємствами

В 2015 році на ринку підприємств України зросла важливість таких критеріїв вибору банків для співпраці, як платоспроможність відповідного банку та факт видачі кредитів. Про це свідчать результати «Регулярного дослідження ринку банківських послуг для підприємств України», яке GfK Ukraine здійснила у лютому-квітні 2015 року.

Д​ля підприємств України у 2015 році основним критерієм вибору банку для співпраці залишається вартість його послуг, хоча частка тих, хто обрав даний критерій в поточному році зменшилась. Натомість, зросла важливість таких критеріїв вибору банку, як його задовільна платоспроможність та факт видачі відповідним банком кредитів.

П’ятірку лідерів по кількості клієнтів на ринку юридичних осіб складають: ПриватБанк (47,8%), Райффайзен Банк Аваль (23,7%), Ощадбанк (16,6%), УкрСиббанк (15,3%) та Унікредит Банк (8,9%). Порівняно з минулим роком кількість своїх клієнтів змогли збільшити ПриватБанк, УкрСиббанк, Укргазбанк та Ощадбанк (останній – серед великих підприємств).

Найбільший потенціал для залучення нових клієнтів мають ПриватБанк (15,2%), Ощадбанк (8,9%), Райффайзен Банк Аваль (8,8%), УкрСиббанк (6,9%) та Укрексімбанк (6,0%). Під потенціалом розуміємо частку респондентів, що не є клієнтами банку, але при цьому назвали даний банк привабливим. Порівняно з минулим роком зросла привабливість для майбутньої співпраці банків з державним капіталом, а також ПриватБанку, УкрСиббанку, Унікредит Банку та ОТП.

«Під час фінансової кризи підприємства традиційно стають більш прискіпливими у виборі банку для співпраці і звертають увагу не лише на вигідність його тарифів, а й на показники надійності/платоспроможності відповідного банку. А скорочення банками кредитування підприємств призвело також до зростання важливості такого фактору вибору банку, як факт видачі кредитів для бізнесу», – коментує Дмитро Яблоновський, керівник відділу фінансових досліджень, GfK Ukraine.

Про дослідження

GfK Ukraine базує висновки щодо  співпраці з банками на даних опитування підприємств, проведеного у лютому-квітні 2015 року у співставленні із результатами аналогічного опитування, проведеного у лютому-квітні 2014 року. Загальна вибірка опитування за 2015 рік складає 1205 підприємств. Респондент на підприємстві – людина, що бере участь у прийнятті рішень про вибір банків та банківських послуг. Метод опитування – телефонне інтерв’ю.

Джерело: GFK Ukraine

Мы ежедневно собираем для вас важные исследования со всего мира. Следите за нами в Facebook, Twitter и Вконтакте, чтобы всегда иметь под рукой свежие и актуальные данные.

Владимир

Постоянный автор рубрик статистика и экономика. Старший аналитик проекта mResearcher.com

Оцените автора
( Пока оценок нет )
mResearcher
Добавить комментарий